آیا می توان مقاله ای را که به زبان فارسی در کنفرانس پذیرفته شده است، به زبان انگلیسی تبدیل کرد؟
خیر، مقالات پذیرفته شده به زبان فارسی قابل تبدیل به زبان انگلیسی نیستند و درصورت انجام چنین کاری مقاله از روند کنفرانس حذف می گردد.

مقالات انگلیسی پذیرفته شده به چه زبانی ارائه میشوند؟
اسلایدهای مقاله های انگلیسی باید به زبان انگلیسی تهیه شود. هنگام ارائه مقاله درصورت وجود فرد یا افراد انگلیسی زبان در میان حضار، مقاله باید به زبان انگلیسی ارائه شود.

برای مقالاتی که چند نویسنده دارند، گواهی ارائه محدودیتی برای ارائه دهنده دارد یا خیر؟ (مثلا گواهی فقط به اسم اول مقاله یا واریز کننده وجه داده میشود یا هرکدام از نویسندگان میتوانند ارائه دهند؟)
ارائه مقاله به انتخاب خود شما است، گواهی ارائه به نام تمامی نویسندگان مقاله صادر خواهد شد.

اگر نویسنده ای بیش از یک مقاله داشته باشد و همه را خودش بخواهد ارائه دهد آیا برای تک تک مقالات باید هزینه ثبت نام جداگانه بپردازد؟
بله، نویسندگانی که بیش از یک مقاله پذیرفته شده دارند، می بایست برای ثبت هر مقاله یک ثبت نام جداگانه انجام دهند.

مبلغ 600000 ریال پرداخت شده اولیه، از هزینه نهایی ثبت نام ارائه مقالات که در سایت درج شده کسر شده است؟
خیر، لطفا مبلغ 600000 ریال را از کل هزینه کسر کنید.

آیا مقالات انگلیسی می بایست مبلغ 350000 ریال را علاوه بر هزینه ثبت نام ارائه مقالات که در سایت درج شده است، بپردازند؟
بله، نویسندگان مقالات انگلیسی می بایست مبلغ 350000 ریال را به هزینه درج شده در سایت اضافه کنند.

اگر نویسنده ای در زمان ارسال فایل اولیه مقاله، دانشجو بوده اما در هنگام ثبت نام دانشجو نباشد، آیا بازهم می تواند از تخفیف دانشجویی استفاده کند؟
بله، دانشجویانی که شش ماه از تاریخ دفاعشان گذشته باشد، همچنان می توانند از تخفیف دانشجویی استفاده کنند، البته ارسال گواهی تاریخ دفاع الزامی می باشد.

اگر هزینه مقاله پرداخت گردد آیا برای شرکت در کنفرانس مجددا باید هزینه ای پرداخت شود؟
هزینه ثبت نام مقاله برای شرکت یک نفر از نویسندگان مقاله در کنفرانس جهت ارائه مقاله می باشد و شامل شرکت در مراسم افتتاحیه، اختتامیه و تمامی جلسات کنفرانس، پذیرایی ها، دو روز ناهار و دریافت کیف و مدارک کنفرانس است. نویسندگان دیگر جهت شرکت در کنفرانس و دریافت گواهی جداگانه باید هزینه شرکت در کنفرانس را پرداخت کنند.

برای ارسال فایل نهایی مقاله به کنفرانس آیا باید فایل تایید شده از طرف PDF eXpress را که به پست الکترونیک ما ارسال می شود، در سایتupload کنیم؟
بله، حتما باید در فایل pdf، تاییدیه IEEE وجود داشته باشد. برای انجام تست آن، باید فایل pdf خود را باز کرده و در گزینه file > Properties > Description متن زیر را مشاهده کنید:
Application: Certified by IEEE PDFeXpress at ….

هنگامی که فایل pdf خود را در سایت pdf-eXpress ، upload می کنم پیام خطا برای من ارسال می شود با اینکه مقاله را همانند فرمت گذاشته شده در سایت ویرایش کرده ام؟

 • اگر به شما خطای bookmark می دهد لطفا روند زیر را دنبال کنید:
  AdobePDF > Change Conversion Settings > Bookmarks > Convert Word Headings to Bookmarks.
 • اگر خطای not embedded fonts می دهد باید هنگام تبدیل فایل word به pdf با استفاده از دستور print و انتخاب Adobe PDF روند زیر را دنبال کنید: (لطفا برای تبدیل فایل Word به PDF از save as استفاده نکنید)
  Properties > Adobe PDF Setting > Edit > Embed
 • اگر خطای وجود لینک در مقاله می دهد روی تمامی لینک ها (که اغلب پست های الکترونیک و سایت هایی که در مراجع به آنها اشاره شده هستند) راست کلیک کرده و گزینه Remove Hyperlink را انتخاب کنید
 • توجه داشته باشید که فایل word نباید حاوی header، footer و یا شماره صفحه باشد.
 • بعضی اوقات در هنگام pdf کردن مقالات، عنوان مقاله و نام نویسندگان که درون کادر قرار گرفته در pdf حذف می شود، اگر چنین اتفاقی افتاد کادر را حذف کنید و مجددا عناوین را بدون کادر تایپ کنید.

اگر نرم افزار Adobe PDF نداشته باشیم برای pdf کردن مقالات از چه نرم افزار های دیگری می شود استفاده کرد؟

 • می توانید در سایت pdf-eXpress فایل word مقاله خود را upload کنید.
 • می توانید نرم افزار Do pdf را که حجم کمی هم دارد از اینترنت دانلود کنید.

آیا می توان در چند کارگاه ثبت نام کرد؟
برای شرکت در هر کارگاه باید هزینه مربوط به همان کارگاه – جدا از هزینه ثبت مقاله یا شرکت در کنفرانس – را پرداخت کنید. اما برای شرکت در چند کارگاه، محدودیتی وجود ندارد به شرطی که ساعات برگزاری کارگاهها با یکدیگر تداخل نداشته باشد.

اگر ساعت برگزاری کارگاه با ساعت ارائه مقالات تداخل داشته باشد، چکار باید کرد؟
اگر با چنین موردی برخورد کردید حتما موضوع را با دبیرخانه کنفرانس مطرح کنید تا در صورت امکان در ساعت ارائه مقاله جابجایی صورت گیرد.

زمان ارائه مقالات کی اعلام می شود؟
برنامه زمانبندی ارائه مقالات ده روز قبل از شروع کنفرانس روی سایت قرار می گیرد.

آیا برای ارائه مقالات پوستر فرمت خاصی مدنظر می باشد؟
بله، فرمت پوستر روی سایت قرار می گیرد، فقط درنظر داشته باشید که سایز پوستر حتما A1 و بصورت Portrait Orientation (عمودی) باشد. برای ارائه، لطفا پوستر خود را پرینت کنید و در روز کنفرانس همراه خود بیاورید.

چند ساعت قبل از ارائه مقاله باید در محل کنفرانس حضور داشته باشیم؟
یک ساعت قبل از ارائه مقاله و یا پوستر خود حتما در محل کنفرانس حضور داشته باشید.